Pesten doet geen zeer…

En daar gaan we weer, dacht ik afgelopen weekend.
Op mijn handen zitten en Tweets deleten is niet iets wat ik zou willen, maar het gebeurt me de laatste tijd veel vaker dan, pakweg, 5 jaar geleden.

Op Twitter doe ik niet meer mee met de welles nietes discussies, ongeacht waarover.
Nou is het speelveld waar ik me beweeg veelal het onderwijsveld en daar gaat deze post over.

Mediawijs gedrag  hoort wat mij betreft bij iedereen, die online actief is, hoog in het vaandel te staan
Online gelden ook omgangsregels, dat noemen ze netiquette.

Maar net zo belangrijk: Pesten mag niet, nooit, door niemand!
Offline of online….we moeten het gewoon niet doen.

Beste bloggers, Linkedin profiel verspreiders (met daarbij wat vreemde vragen), meetweeters, retweeters en likers.

Toen jullie afgelopen weekend met een aantal mensen stevig los gingen op de man, in plaats van op de bal…(volgende keer ben ik het…of jij).

Was er op dat moment iemand

  • die dacht, oh….we zijn aan het pesten?
  • die de ander  wees op het overschrijden van de grens van het toelaatbare?
    (Let wel: niet alle accounts twitteren onder eigen naam maar onder een pseudoniem.)
  • die zei,..joh…het is Kerst….iedereen heeft recht op een beetje rust in de tent?

Een paar mensen is samen tegen 1 is groepsgedrag, pestgedrag en ik zag niemand die een ander corrigeerde. Misschien kon ik vanwege slotjes en blocks niet alles meelezen (en vice versa)…maar dan nog.
Uit ervaring weet ik dat wanneer je iemand publiekelijk corrigeert, de groep naadloos overschakeld en de corrigeerder te grazen neemt.

Je mag ergens voor of tegen zijn.
Iedereen, echt iedereen, heeft recht om op social media zijn of haar mening te uiten.
Het gesprek mag af en toe op het scherpst van de snede gevoerd worden…….maar pesten mag niet!

Ik vond dat dat gebeurde en neem het mezelf toch weer kwalijk dat ik niet online reageerde maar er nu wel een blogpost over schrijf.

Gelukkig Nieuwjaar!