HPV en de vertrutting van de samenleving…wat een leuk setje!

Na de aankondiging dat de oproepen voor de HPV vaccinatie vanaf 10 jaar voor alle kinderen toegankelijk is, barstte het rumoer weer los.
Hoezo jongens ook een HPV vaccinatie?
Hoezo moeten we onze kinderen al laten prikken als ze pas 10 jaar zijn?
Jongens hebben toch geen baarmoeder?

De grootste lul van Nederland die zijn leuter waarschijnlijk alleen in een lavendelzakje durft te steken stookte het vuurtje nog even lekker op.

Bij het nieuws op tv maar ook op de online kanalen werd, tegenover de baarmoederhalskanker die vrouwen kunnen krijgen van het HPV virus, de peniskanker van de man gezet. Er was gelukkig ook een oncologisch gynaecoloog die aangaf dat we de vaccinatie uit de sexuele taboesfeer moesten halen. Vandaar de leeftijd van 10 jaar….dan sexen ze nog niet.

Want ja….HPV is sexueel overdraagbaar…..dus de piemel kan ooit ziek worden als deze in een voorbips geprikt heeft. Dat de anus soms meedoet, daar wordt maar liever niet over gesproken. Net zomin als het feit dat het HPV virus inmiddels bij 50 tot 60% van de gevallen, de boosdoener is bij een plaveiselcelcarcinoom in de mond- en keelholte. (en nee niet elke kanker met dat carcinoom is ook hpv gerelateerd)
Zie voor meer ‘echte info’ de bronnen aan de onderkant van deze post,

Hoe leg je in deze ongelofelijk vertruttende en verpreutsende samenleving uit dat je ook kanker in je mond kunt krijgen van het HPV virus. (voornamelijk HPV16)

Jantje van 10 vraagt aan zijn vader?
Pap….hoe kun je nou kanker van  HPV in je mond krijgen?

Ja Jantje….daarom willen we ook dat je nu stopt met duimen.
Ja Jantje… daarom moet je goed je handjes wassen als je naar de wc geweest bent.
Ja Jantje… daarom mag je geen doktertje spelen met de meisjes uit jouw klas.

Hee, Jantje…..weet je hoe ze het HPV virus ook wel noemen? Het ‘befvirus” en vraag maar even aan papa wat beffen is.

Vroeger.
Ik ben een 60-er jaren kind en kom uit een gewoon traditioneel gezin. Mijn ouders hadden het NOOIT over sex. Wij moesten gewoon op zondagmiddag pinda’s doppen op een ouwe krant, dan konden pappa en mamma even ‘slapen’.
Toen ik voor het eerst tot mijn grote schrik ineens ‘bloed van onderen had’ kreeg ik een armbandje (grote meid) en de waarschuwing om niet meer met de  jongens de boom in te klimmen. Er lag een setje ‘lapjes’ en een gordeltje om ze aan vast te maken.
Tampons (ik had echt veel wijzere klasgenoten) waren uitgesloten, die ontmaagdden je.
Mijn ouders zag ik nooit naakt.
Met jezelf spelen en je eigen lijf ontdekken was not done. Knuffelen en een dikke omhelzing was bij ons geen standaard.

Wat hebben wij al die jaren daarna gevochten tegen deze vertrutting.
Naaktstranden, topless zonnen, abortus, de pil, kleding dragen die lekker zit, de boel de boel laten….noem maar op.
We hebben het lijf, leven en lekker vrijen mag ook, uit de taboesfeer getrokken.
Ik heb me ook altijd voorgenomen dat anders te doen als ik ‘later groot was’.

Mijn kleine protest
Toen ik in 1985 voor het eerst moeder werd, gaf ik – daar waar ik kon zitten- , borstvoeding. Tieten zijn niet gemaakt om in een bh te proppen, maar om een kind te voeden. Van die verstoplappen zijn van de gekke!
Badkamer deuren gingen niet op slot en onze kinderen (ja ook toen ze puberden en dat tijdelijk schaamte gevoel hadden) hebben ons in alle naaktheid gezien.
Op het strand werden er geen tenten om onze lijven heen gebouwd om de natte zwemspullen uit te trekken.
Tot ze 2 jaar waren hoefden de kinderen op het strand niet in een ‘schattig keurslijfje” ze liepen lekker in hun blote kont.
Zij hebben na het sporten altijd samen met hun teamgenoten gedoucht (ik denk dat ze het nog steeds doen, maar weet het niet zeker). Ze schamen zich niet voor hun lijf.

En hoe ben ik nu?
Ik ben een serieel monogame weduwe, maar mijn dochter heeft me op latere leeftijd meegenomen naar een mooie winkel waar ik me uit liet leggen hoe een ‘eitje’ werkte. Ik ben haar daar- zeker nu- nog steeds dankbaar voor.

Terug naar kanker en het  HPV virus.
In 2017 werd bij mijn keukentafellief een tumor aan de tongbasis gevonden. De relatie met het HPV virus was duidelijk na een biopt.
De kans op genezing was vanaf het begin groot en hij genas gelukkig deze keer.

Aan al die ouders die hun kinderen NU de vaccinatie onthouden, omdat uitleggen moeilijk is.
Denk er nog even over na, wat je NU al voor die maakbaarheid van het leven kunt doen.


3 chemokuren en 35 bestralingen in het zogenaamde hoofd/halsgebied waren er nodig om het tumor te vermoorden.
Dat betekent dat je niets meer proeft, geen speeksel meer produceert en dus voor een heel lange tijd met een sonde (via een PEG-sonde in de maag) minstens een half jaar uit een zakje gevoed wordt.
Je wordt ziek, moe en je leven staat op z’n kop.

Kies maar:
5 minuten in de rij om een prikje halen waarvan aangetoond is dat de bijwerkingen te verwaarlozen zijn
of:
Meer dan anderhalf jaar ellende (en soms de dood) jaren later.
Leuk als je dan opa of oma bent en jouw niet gevaccineerde kind een gezin heeft met kinderen van een jaar of 10.

Ach, dat overkomt mijn kind niet……heb jij een glazen bol?

(En voor het geval je denkt….goh Karin dat is ook een manier om van je man af te komen.
Ik heb geen HPV virus ik ben een van die domme 50% van de dozen die netjes elke twee jaar haar uitstrijkje laat maken.
)

Bronnen:
https://makesensecampaign.eu/nl/informatie-over-kanker/hpv-en-hoofd-halskanker
https://www.rivm.nl/hpv-humaan-papillomavirus
https://www.dentalinfo.nl/thema-a-z/diagnostiek-mondzorg/ontdek-voortijdig-keelkanker-veroorzaakt-door-het-hpv-virus/

Extra bronnen:
https://kankeronderzoek.wordpress.com/2013/02/07/seks-moet-ook-bij-kanker/

3 gedachte op “HPV en de vertrutting van de samenleving…wat een leuk setje!

  1. Kan zo in een folder van de (nog slechts een vrijwilligersorganisatie!) NVSH. Ook een slachtoffer vd vertrutting…

Reacties zijn gesloten.